Pracownia Mechaniki Precyzyjnej

W Pracowni Mechaniki Precyzyjnej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki wytwarzane są specjalistyczne elementy, urządzenia i stanowiska pomiarowe na potrzeby badań naukowych oraz dydaktyki. Pracownia świadczy również usługi dla firm zewnętrznych w zakresie wytwarzania, projektowania, diagnostyki oraz napraw precyzyjnych elementów i urządzeń mechanicznych, łączących w sobie elementy mechaniki precyzyjnej, optyki instrumentalnei i elektroniki.

Elementy optomechaniczne wytwarzane są we współpracy z unikalnym w skali kraju Warsztacie Optycznym, który jest częścią składową Pracowni Mechaniki Precyzyjnej. 

Czytaj więcej...

Warsztat optyczny

Warsztat Optyczny, wchodzący w skład Pracowni Mechaniki Precyzyjnej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, poza działalnością na rzecz wydziału realizuje zamówienia zewnętrzne. Przy użyciu sprawdzonych metod, nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy wykonują elementy optyczne według Państwa projektów i danych katalogowych. Warsztat Optyczny we współpracy z Katedrą Optyki i Fotoniki może również zrealizować kompleksowe zamówienia obejmujące projektowanie i wytwarzanie prototypowych elementów optycznych o zdefiniowanych przez zamawiającego parametrach.

Czytaj więcej...